Neodpísal

31. may 2011 at 16:19 | Fantóm Gothamu
Nie, nechcem tu písať o chalanovi, ktorému by som nedajbože vyznala lásku a ten mi neodpisuje. Toto je vážnejšie. Teda aspoň pre mňa.
Viem, že v niektorých vydavateľstvách píšu, že vám odpovedia do troch mesiacov, ale toto je iné. Odpísali mi do hodiny na moju otázku, kám to mám zaslať a teraz nič. Už mesiac. Fajn, aj mojej tkzv. "ex" kamarátke to trvalo vyše mesiaca, ale preboha, toto je seriózne vydavateľstvo. Od jednej známej som počula, že jej odpísali do troch dní, že jej to neberú, ale jej odpísala žena. Ja som to posielala chlapovi, ktorý doteraz neodpísal. Čo to znamená? Že chlapi sú zbabelci? Ale kde, nebudeme generalizovať. Ale tento jeden je.
Ani len netuší, aké to bolo pre mňa dôležité. Áno bolo. Dokázalo by ma to vytrhnúť z občasného smútku a už by ma moje každodenné starosti nezarmucovali. Všetko by som zvládala. Bolo by to pre mňa ako druh odčinenia za to, čo som v poslednom čase zažila a koľko som plakala, ale včera ako som sedela v električke ma osvietilo.

Bola som šťastná z takej hlúposti, že tá električka mala zatienené okná a že mi tam bolo príjemne. Pozerala som von oknom a užívala si "vítr ve vlasech" keď som si všimla, že je otvorené aj strešné okno. (Nebojte sa, pointa príde :D) Spomenula som si, ako som raz to strešné okno otvárala. Hľadela som na to okno a rozmýšľala som, ako som ho vtedy otvorila a uvedomila som si, že som pri tom musela vyskočiť, lebo až taká vysoká nie som (pointa prichádza,čítajte ďalej :D). A potom som i spomenula, že keď som to okno otvorila, tak som bola na seba hrdá, že sa mi to podarilo a jedna teta na mňa tak povzbudzújúco pozrela.
(No, a tu je pointa) A vtedy to prišlo, ako som tak rozmýšľala súčasne nad strešným oknom a nad mojou knihou zistila som, že je medzi tým istá paralera (najprv mi napadla parabola xD). Že vydať knihu, je ťažké ako otvoriť to okno. Niektorí naň nikdy nedočiahnu. A niekedy si tí nižší musia povyskočiť, ale keď sa vám to podarí - budete na seba hrdý a možno sa na vás aj nejaká tá teta usmeje.

A čo z toho vyplýva? Že musím ešte vyrásť.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Lala◄► Lala◄► | Web | 31. may 2011 at 16:24 | React

Máš pěkný dess

2 ^^Brooke BrokenSmile<3 ^^Brooke BrokenSmile<3 | Web | 31. may 2011 at 16:28 | React

pěkný blog

3 Lindsey Lindsey | Web | 31. may 2011 at 19:01 | React

Tebe?!!! :-O Tak to by mě vážně v životě nenapadlo. Tvých názorů si vážím a líbí se mi, že i když se ti něco nelíbí, tak to napíšeš. Vždycky si beru kritiku hrozně osobně a urážím se, ale u tebe mě to zajímá. S obálkou souhlasím, moc se mi nelíbí, taky je to pár týdnů, co jsem ji dělala. Ve skutečnosti příběh probíhá v přítomnosti a ty části v minulosti jsou udělané jako vzpomínky. Tedy pokud jsem to nějak nepopletla x)
Jinak moc moc ti děkuju za tvůj názor, hrozně si mě potěšila, když jsi se rozepsala : ) Ještě jednou díky : )

4 Lindsey Lindsey | Web | 31. may 2011 at 19:07 | React

S tím nakladatelstvím: Nevzdávej to, třeba jim jen trvá dlouho než se k tomu dostanou, těch žádostí mají určitě víc : ) S oknem si to celkem vystihla, akorát bych to nahradila za poličku se skleničkama... dodnes tam nedosáhnu x)

5 Anastazia Anastazia | Web | 3. june 2011 at 15:26 | React

Tak tobě nějáký chlap neodepsal?
:D Pche! Co je to za ubohého zbabělce? :D A to bych se na to podívala, protože ačkoliv jsem zatím teda tu tvou úžasnou knihu nečetla, bude sakramentsky dobrá, na to bych vsadila poslední cent.
A jestli vyjde (s čím počítám), pojedu i na Slovensko, abych si ji koupila, na to vezmi jed :D
Ale jestli třeba ne, budeš muset být hodně cílevědomá.
Věděla jsi, že takové úžasné autorce, jako Stephenii Meyerové nechtěli taky vydat knihy? Musela prý obejít plno nakladatelství.
A nebo Božena Němcová (nevím jestli na slovensku znáte) Ta je taky úžasná.
A o ní jsem měla literární referát do češtiny, takže toho o ní vím spoustu. Ta měla šíleně těžký život a myslela si, že jí to dílo Babička, na kterém tak pracovala, aspoň vynese balík a jak to viděla vytištěné, tak prý omdlela. Bylo to vytištěné na tom nejlacinějším papíře, jaký v té době byl a se SPOUSTOU chyb.

Není toho v posledních dnech na tebe nějak moc?
První ty takzvané "kamarádky" a teď tohle?
Měla by sis přestat dělat takové zbytečné starosti z takových věcí.
Oni tam mají určitě šíleně moc zakázek a než to všechno přečtou, tak to asi dost trvá. Třeba se jim do toho ani nechce, kolik tam mají práce, takže to trvá. Třeba to byla náhoda s tou tvojí "kamarádkou".
Ale každopádně v žádném případě neházej ještě flintu do žita, jako to děláš právě teď!
Osobně Ti tu zakazuju.
Vždycky, když nad tím budeš chtít začít přemýšlet, vzpomeň si na mě :D

[4]: Přesně ! :)

Mimochodem příklad jsi uvedla dost dobrý, až mě to pobavilo, tvoje myšlenkové pochody, to je až skoro podobné těm mým, nepochopitelným :D

PS: Jak jsem si to přečetla první, trochu mě zmátl kontext a špatně jsem to přečetla a četla jsem tam, že jsi opravdu napsala nějákému klukovi milostný dopis a on neodpověděl :D Já tady píšu dlouhý komentář jak mraky :DD Ale přišlo mi to dost divné, tak jsem to přečetla pořádně :D a úplně jsem se té svojí nemalé dementnosti musela zasmát :D
I jsem se teď lekla na tom mém nastavovacím blogu. :D Já si tam dělám takové poznámky a texty pro sebe, aby tam třeba vůbec něco bylo a ty tam komentář :DDD.

Páni, omlouvám se :D Nikdo nedokáže tak zaspamovat blog jako já :D Zas taková slohovka :D. Já vždycky i ve škole; došel mi papír! :D Všichni už mají chlamy :D No já radši jdu.
A on odepíše!
A pokud ne, odesílej to znovu, rozhodně si nemysli, že na to ještě nemáš,  to je chyba.
Většina lidí toho vždycky musí obejít víc.

6 Shewii Shewii | Web | 4. june 2011 at 12:40 | React

Myslím si, že je stále šanca že sa ozvú :) Hlavu hore! Ešte nič nie je stratené! A to s tým oknom bolo nádherne povedané :) Klobúk dolu :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama